logo-militaria.jpg, 41 kB
logo-militaria-2.gif, 9 kB

Tématický server
z oboru vojenství

logo-elka-press.gif, 3 kB

REKONSTRUKCE BITVY U OŘECHOVA

V historicky téměř autentickém čase a na zcela původním místě, v katastru obce Ořechov u Brna, v prostoru silnice Ořechov - Syrovice se v termínu 26.-29.dubna 2001 uskuteční částečná rekonstrukce událostí roku 1945, kde se zde, po největší tankové bitvě na Moravě...

V historicky téměř autentickém čase a na zcela původním místě, v katastru obce Ořechov u Brna, v prostoru silnice Ořechov - Syrovice se v termínu 26.-29.dubna 2001 uskuteční částečná rekonstrukce událostí roku 1945, kde se zde, po největší tankové bitvě na Moravě, podařilo prorazit německou obranu a spojená vojska Rudé armády a Rumunské královské armády pod vedením maršála Malinovského zahájila osvobození města Brna. Vojska fašistického Německa zde byla definitivně poražena. Touto operací skončila v našem regionu II.sv.válka, doba útlaku a národního ponížení.. Rekonstrukce posledních válečných hodin bude zahájena ve čtvrtek 26.4. budováním obranných postavení a přípravou na generální útok. V pátek program pro školy s odborným výkladem. V sobotu ve spolupráci s AČR rekonstrukce bitevní scény roku 1945 pro veřejnost za účasti dobových jednotek a historické lehké i těžké vojenské techniky. Byly zprovozněny informační www stránky pro veřejnost o akci Ořechov 1945 stránky se nacházejí na adrese http://orechov.hyperlink.cz. Tyto stránky jsou určeny jako zdroj informací pro veřejnost. Nedílnou součástí těchto materiálů je i fotogalerie z minulých ročníků akce Ořechov 1945, ale také i původní fotografie Ořechova z roku 1945, které tak dokumentují průběh těžkých osvobozovacích bojů, který byly svedeny v tomto regionu.

© Militaria, Elka Press

 
Datum: 10. 04. 2003 13:09:38 Autor: R. Sigmund
Předmět: rekonstrukce bitvy u Ořechova
zajímalo by mně, jestli se i v letošním roce /2003/ uskuteční rekonstrukce bitvy u Ořechva, pokud ano v jakém termínu
Přidat komentář

 

Vyhledávání

Foto týdne

19. listopadu se slaví Mezinárodní den mužů (zasláno).

19. listopadu se slaví Mezinárodní den mužů (zasláno).


Recenze týdne

Dějiny první světové války

Nové vydání jedinečné a vyčerpávající publikace o historii první světové války od nejvlivnějšího britského armádního spisovatele.